FAQFAQ   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשםהרשם 
 פרופילפרופיל   התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיותהתחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות   התחברהתחבר 
עקרונות ותנאי השתתפות בסדרת סיורי מויש
פרסם נושא חדש   הגב לנושא    אינדקס הפורומים של Hug Elad - חוג אלעד -> סיורי מויש גרסה להדפסה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
איל צבי
Admin - מנהל


הצטרף: 05 אוג' 2002
הודעות: 586

הודעהפורסם: 5/04/10 14:26   נושא ההודעה: עקרונות ותנאי השתתפות בסדרת סיורי מויש הגב עם ציטוט

שלום לכולם,

ביוזמה משותפת של מויש ושל עבדכם הנאמן, נתחיל הקיץ (2010) בסדרה של סיורי עומק מיוחדים. בסיורים אלה נגיע לפינות לא מוכרות ברחבי הארץ, גם בישובים עירוניים מוכרים לכאורה, ונשמע הסברים מפורטים ומקיפים.

דוגמאות לסיורים המתוכננים:
* ירושלים: כנסיות נסתרות ופינות לא מוכרות אחרות בעיר העתיקה.
* דתות ועדות בחיפה: אחמדים, כרמליתים, טמפלרים, ועוד.
* נצרת: כנסיות, תבלינים, ואוכל משובח.
* זכרון יעקב: דמויות וסיפורים מראשית ימי המושבה.

מויש - תזכורת קצרה למי שלא מכיר: מויש מדריך שנים רבות במסגרות שונות, מטיולי שטח אתגריים ברחבי הארץ והעולם, ועד סדנאות והרצאות ממוקדות במספר תחומי התמחות מיוחדים. מויש הוא אנציקלופדיה מהלכת בשלל תחומי ידיעת הארץ, האנשים והטבע. בשנים האחרונות מויש מתמחה במסגרת לימודיו האקדמיים בנושאי דתות ובפרט הנצרות בירושלים. מויש נהנה מאד להנחיל את הידע העצום לאחרים, ומתייחס ברצינות רבה למלאכת ההדרכה. מדי פעם נצטרך להזכיר למויש לעצור את השטף הבלתי נדלה של הסיפורים...

הסיורים יהיו בני חצי-יום עד יום שלם, ובמקרים מסויימים יתחילו או יסתיימו בשעות חריגות, לפי נושא הסיור. הסיורים יערכו בדרך כלל בימי שישי או שבת, ובמקרה של אתר או ארוע שפתוחים לקהל רק במועדים מסויימים - גם באמצע השבוע. הסיורים לא יתנגשו עם טיולי חוג אלעד.

חשוב להבין שמדובר בסיורים אינטנסיביים ביותר: הקשבה להסברים במשך שעות ארוכות, חלק ניכר מהזמן בעמידה, לעיתים בסביבה רועשת, ומדי פעם ישולבו קטעי הליכה ארוכים (מספר קילומטרים) בין אתרים שונים. למרות שמדובר בסיורים עירוניים נדרש מאמץ פיזי ומנטלי לא מבוטל! הסיורים מיועדים כמובן בראש ובראשונה לחברי חוג אלעד, אך פתוחים לכל המעוניין (והמתאים).

יש להרשם מראש לכל סיור, מכיון שגודל הקבוצה מוגבל. הסיורים בתשלום, כדי לכסות את עלות ההדרכה והאדמיניסטרציה. ההגעה לסיורים עצמית, וכך גם הכלכלה. ככל שניתן נשלב בסיורים ביקור או לפחות מעבר בשווקים, וההפסקות יהיו בסמוך למסעדות עממיות טובות, חומוסיות, ועוד. בנוסף לכך מדי פעם יהיה צורך לשלם כניסה לאתרים. במקרים מסויימים התשלום יאסף מראש בעת ההתכנסות, ובמקרים אחרים כל אחד ישלם ישירות לאתר.

ניהול וביצוע הסיורים מתבצע באופן פרטי וכנגד תמורה צנועה, ולכן לא נגלה סובלנות רבה לחריגים. מי שיפריע בסיור, ישגע אותנו ברישום, יעכב תשלום, יאחר בהגעה וכו' - יורחק מהסיורים. יחסי ידידות איתי או עם מויש לא יעזרו, ובמילים אחרות "אין קומבינות".

תמצית הכללים:

* הודעות ועדכונים: מדי פעם תתפרסם בלוח המודעות של חוג אלעד הודעה על סיור חדש. בהודעה יפורט כל המידע הרגיל כגון תכנית הסיור, מועד, מחיר וכו', וכן מידע מיוחד כגון צורך בלבוש צנוע, או תשלום נוסף לכניסה לאתרים. ההודעה תתעדכן מדי פעם בפרטים חדשים או שינויים. התראה על סיור חדש ועדכונים תשלח בדואר אלקטרוני לרשימת התפוצה של חוג אלעד. למרות זאת - לפעמים התראה עלולה שלא להשלח ולכן כל אחד אחראי לבדוק את לוח המודעות לקראת הסיור.

* רישום: חובה להרשם מראש לכל סיור, עד המועד שיפורסם בפרטי הסיור. מי שירשם לאחר המועד - ישלם תוספת של 20 ש"ח למחיר הרגיל. מי שיגיע ללא רישום מראש - לא יורשה להשתתף בסיור!

* ביטול: ניתן לבטל רישום עד המועד שיפורסם בפרטי הטיול. מי שיבטל לאחר מכן - יחוייב בקנס בגובה 20 ש"ח. מי שלא יבטל ופשוט לא יגיע - יחוייב במלוא המחיר.

* תשלום: כל משתתף מחוייב בתשלום. התשלום יאסף במזומן ביציאה לסיור. חובה להביא סכום מדוייק מכיון שאין אפשרות להכין עודף למספר רב של אנשים. מי שיסרב לשלם קנס או חוב קודם - יורחק מהסיור, ולא יוכל לשוב לסיורים עד להשלמת החוב + קנס בגובה 50% מהחוב.

* הערה: נוהל רישום/ביטול/תשלום מפורט יפורסם לקראת הסיור הראשון.

* מפגש: לכל סיור יקבע מועד ומקום מפגש. 15 דקות יוקדשו לבדיקת הנרשמים ואיסוף התשלום, ולאחר מכן הסיור יצא לדרך מבלי להמתין למאחרים. מי שיאחר וירצה להצטרף לסיור - ישיג את הקבוצה בכוחות עצמו. אין הנחה על השתתפות בחלק מהסיור.

* התנהגות 1: הסיורים דורשים הן מאמץ גופני (הליכה ארוכה, עמידה ממשוכת) והן מאמץ מנטלי (הקשבה להסברים מפורטים, שמירה על שקט). אין על מה להתפשר בנושא זה, ולכן מי שיפריע בצורה כלשהי למהלך הסיור - יורחק, ללא אפשרות לקבל החזר כספי.

* התנהגות 2: חובה להשתיק/לכבות טלפונים סלולריים! צלצול של טלפון סלולרי יחשב כהפרעה ויטופל בהתאם - כפי שהוסבר בסעיף הקודם. אפשר להדליק את הטלפון בקטעי הליכה וכמובן בהפסקות, אך חובה לכבות/להשתיק מיד עם המשך ההסברים. מי שחייב להיות זמין, אפילו מסיבה לגיטימית ומוצדקת, יצטרך לוותר על הסיור.

* התנהגות 3: מדי פעם נבקר באתרים או נשתתף בארועים שבהם נדרשת הקפדה על כללי התנהגות מיוחדים, למשל: לבוש צנוע, חליצת נעליים, דממה מוחלטת, המנעות מצילום, וכו'. כללים אלה מחייבים את כולם, ומי שיחרוג מהכללים - יטופל כמפריע לסיור.

* התנהגות 4: בחלק מהסיורים לא יהיו שרותים זמינים. אין הרבה מה לעשות, וכל אחד צריך למצוא את הדרך להתמודד עם הבעיה כמיטב יכולתו.

* התנהגות 5: מובן מאליו אבל נזכיר בקצרה מספר נושאים. יש לשמור על נקיון מוחלט, כלומר אנחנו לא נשליך אשפה אלא בפחים, גם אם מסביבנו הטינופת חוגגת. אין לפגוע באתרים בהם נבקר. אין לפגוע באנשים שיקבלו אותנו, גם אם יציגו דעות דתיות/תרבותיות/פוליטיות שאינן מקובלות עלינו.

* אחריות וביטוח: במילה אחת - אין. בשתי מילים - ממש אין. המשתתפים בסיור לוקחים על עצמם אחריות מלאה לכל פגיעה או נזק, מצהירים שאין ולא יהיו להם טענות כלפי המדריך ו/או המארגנים, ומוותרים מראש על כל תביעה כלפיהם.

אני מזכיר שהכללים הנוקשים נועדו להבטיח ניהול תקין של הסיורים, ולוודא שמיעוט מזיק לא יפגע בהנאה ובתועלת של הכלל.
_________________
בברכה,

איל צבי
חוג אלעד
חזרה למעלה
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית בקר באתר המפרסם
הצג הודעות מלפני:   
פרסם נושא חדש   הגב לנושא    אינדקס הפורומים של Hug Elad - חוג אלעד -> סיורי מויש כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

 
קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group